"Köpük" xəbərdarlıqlarına baxmayaraq sürətlə bahalaşır
Bitcoin, 8000 dollar səviyyəsini keçdikdən qısa bir müddət sonra 9000 dolları da keçərək 10000 dollar səviyyəsinə yönəlib. Bu gün səhər Bitcoin-in qiyməti 9700 dolara yaxınlaşıb.
Bitcoin-in qiyməti, 8000 dollar səviyyəsini keçdikdən sonra, bir həftədən az bir müddətin ardından 9000 dolları keçməsi ilə səngimir və indi sürətli bir şəkildə 5 pilləli səviyyələrə gedir.
"Marja" xəbər verir ki, bazar dəyəri baxımından ən böyük kriptovalyuta olan Bitcoin-in qiyməti, bu pulda "köpük" formalaşmaqda olduğuna dair xəbərdarlıqlara baxmayaraq yüksəlir. "Wal Street"in qabaqcıl sərmayəçiləri, müşahidəçilər şübhəli baxsalar da, Bitcoin son iki həftədə 40%-dən çox bahalaşıb.
Əməliyyat platforması operatoru "IG Group"dan analitiklər, Bazar ertəsi günü hazırladıqları arayışda, "Bitcoin güclü alış dalğası ilə qarşılaşır. Bahalaşma fürsətlərini qaçıranlar peşiman olsalar da, bu səviyyələrdən də almağa başlayıblar",- deyə qeyd ediblər.
Qiymətlərdəki sürətli yüksəliş fərdi investorları da cəlb edir. Bitcoin və rəqibi Ethereum əməliyyatlarının ən böyük platformalarından biri olan "Coinbase"dəki hesabların sayı, son bir ildə 3 dəfə artaraq13 milyona çıxıb.