Səudiyyə Ərəbistanı həbs edilənlərin hesablarını dondurdu
Səudiyyə Ərəbistanının Xəbər Agentliyi (SAMA), baş prokurorluğun göstərişi əsasında korrupsiya səbəbiylə həbs edilən şəxslərin hesablarının dondurulduğunu bildirib.
"Marja" xəbər verir ki, "Aralarında şahzadə, yüksək səviyyəli vəzifəlilər və milyarder iş adamlarının olduğu adamların "şəxsi bank hesabları" dondurulub",- xəbərdə bildirilir.
SAMA hazırda yalnız şəxsi hesabların dondurulduğunu, nəzarətindəki şəxslərə aid və ya nəzarətindəki şəxslərin səhmlərinin olduğu şirkət hesablarına dair bu mərhələdə hər hansı bir dondurma prosedurunun tətbiq olunmadığını açıqlayıb.
Banklara məsələ ilə bağlı təlimatın göndərildiyi və hesabların dondurulduğu bildirilib, Səudiyyə Ərəbistanında fəaliyyət göstərən şirkətlərin sözügedən istintaqlardan əziyyət çəkmədən əməliyyatlarına və pul köçürməsinə davam edəcəkləri qeyd edilib.