Alibaba Cənubi Koreyanın e-ticarət şirkətilə birləşməyə çalışır - 4 milyard dollarlıq saziş
Alibaba Cənubi Koreyada elektron ticarət fəaliyyətini sürətləndirmək üçün "E-Mart" ilə 4 milyard dollarlıq birgə müəssisə sazişi imzalamaq üzrədir."Alibaba Group" Cənubi Koreyada e-ticarət sektorunda rəqabət qabiliyyətini artırmaq üçün mühüm addım atır.
Marja xəbər verir ki, Alibaba, Cənubi Koreyanın ən böyük onlayn pərakəndə satış platformalarından biri olan E-Mart ilə gücünü birləşdirmək üçün 4 milyard dollarlıq müqavilə imzalamağa hazırlaşır.
Bloomberg-in mövzu ilə əlaqədar mənbələrdən aldığı məlumata görə; İki şirkət birgə müəssisə müqaviləsinin təfərrüatları üzərində işləyir və nəticənin bu həftə açıqlanması gözlənilir. Həmçinin, mənbələr danışıqların hələ də davam etdiyini və razılaşmanın yekunlaşması üçün bir qədər daha vaxt lazım ola biləcəyini də qeyd ediblər.
Cənubi Koreyanın sürətlə böyüyən e-ticarət bazarında güclü mövqe qazanmaq üçün strateji addımlar atan Alibaba, E-Mart ilə əməkdaşlıq ilə daha geniş müştəri bazasına çatmağı hədəfləyir.